пʼятниця, 23 грудня 2016 р.

Мій досвід використання різних програм для створення інтелект-карт


Х-mind – оф-лайн програма, яку використовую найчастіше. Це незамінний інструмент в створенні плану-конспекту уроку, підготовки та проведенні лекції (доповіді). Зручний функціонал, широкі можливості для оформлення зовнішнього вигляду карти: шаблони,  можливості вставки малюнків, посилань (з того самого комп’ютера), вибору та зміни кольорів тексту, фону та окремих блоків. Єдиним недоліком безкоштовної версії вважаю те, що готову карту можливо завантажити в блог (на сайт) тільки у вигляді зображення. Але проблему легко вирішити, відкривши вже створену ментальну карту через, наприклад, Mindmeister. Приклади створених карт:


Mindmeister – он-лайн програма. Теж відмінний функціонал. Недоліки: максимальна кількість створених карт – 3, свої зображення додати неможливо (тільки з бібліотеки або через пошук Google), кількість малюнків, що загружається з Інтернету, теж обмежена. Вирішую цю проблему так: створюю карту у програмі Х-mind, а потім її загружаю. Також стало неможливим зберігати карту у вигляді малюнка. Але це легко вирішується скріном екрану.

Mindomo – он-лайн програма. Мені вона дуже подобається, відео можна додавати у вигляді «картинки», а не тільки як посилання. Недолік – кількість створених карт обмежена до 3.


Spiderscribe – он-лайн програма. Недоліки: кількість створених карт обмежена; не такий зручний функціонал (без використання клавіш «Tab» й «Enter» при створенні підтем). Але в ній можна малювати схеми, для яких не використовується загальний шаблон.
Нариклад:

WiseMapping  – он-лайн програма. Функціонал обмежений. Підходить тільки для створення діаграм зв′язку. Малюнки та фотографії в них не вставляються. Вже після створення декількох карт код для вставки у блог не копіюється. Проблему легко вирішити, скопіювавши попередні html коди з блогу та змінивши в них тільки номер сторінки з картою. Або можна зберегти вже готовий продукт у вигляді зображення.
Приклад створеної карти:

Сoggle. Зображення (на готових JPG) виходять маленькі. Можливості оформлення дещо обмежені. Але програма ідеально підходить для спільної онлайн-роботи, створення діаграм зв′язку, конспектування, проведення мозкових штурмів. Карти можна як зберігати у вигляді малюнка, так і вставляти у блог.
Приклад створеної карти:


FreeMind – оф-лайн програма, яку зручно використовувати для планування подій. Карти відкриваються на комп′ютерах з установленою програмою або зберігаються у форматі зображень. Кнопки для роботи у програмі: «Insert», «Enter». Малюнки бажано попередньо зменшити у програмах-редакторах перед вставкою у карту.


Mind42  – он-лайн програма. Функціонал обмежений. Малюнки завантажуються з Інтернету. Тло, шрифт, колір тексту, товщину ліній змінити неможливо. Hад картою можуть працювати одночасно декілька людей, її можна вбудувати у блог або поділитися посиланням.
Приклад створеної карти:


MiMind – оф-лайн програма, яку можна завантажити як на ПК, так і на смартфон. В базовій версії готові карти зберігаються тільки у вигляді малюнків (jpeg / jpg, png, tga, bmp / ​​bitmap).
Приклад створеної карти:


Немає коментарів :